Schůzka 6. 5. 2024

Honza

K putování v přírodě, poznávání lidí, míst a uchování zážitků patří cancáky. Vedou si je skauti, trampové a dobrodruzi jim podobní. Také my klukům nabídneme možnost si svůj vlastní cancák vyrobit, aby si své skautské zážitky mohli uchovat nejen digitálně, jak je to dnes obvyklé, ale mohli si na ně sáhnout a přivonět si k nim. Šanci budou mít už příští schůzku. Aby měli inspiraci a řádně se natěšili, pozval Ondra na schůzku kamaráda Sikyho – letitého trampa s pravými cancáky plnými vzpomínek. Ty navíc uměl poutavě vyprávět, takže mu kluci viseli na rtech.

Na příští schůzce od nás každý dostane A5-kový blok s pevnými deskami, ze kterého si budou moci cancák vyrobit (děkujeme Šulovým za sponzorský dar!). Dodáme také kůže, provazy a další propriety. Pokud máte doma zbytky vhodných tkanin, kůží, kožešin, provazů atp., budeme rádi, když si je kluci přinesou a použijí je. Ať si také prosím přibalí nůžky a vhodné lepidlo (ty dodáme také, ale práce půjde lépe od ruky, když bude pomůcek víc). Děkujeme.