Tábořiště Břehy

Naše středisko má domovské letní tábořiště v lese, nedaleko Břehů u Přelouče. Na mýtině táboříme od roku 1992.

Opuštěnou louku, lemovanou potokem (Neratovskou strouhou) uprostřed krásných borových lesů, dříve rybník a potom pole, objevil br. Milan Winter a parta tehdejších vedoucích pod vedením br. Jardy Krenčíka. Během několika víkendů ji vyčistili a vysekali tak, aby se na ní mohl postavit tábor. Od té chvíle každé léto louka ožívá díky táborníkům a za čtvrt století už na ní tábořilo nespočet skautů a skautek. Tábořiště využíváme i během roku k víkendovému kempování a jako cíl zimní akce CEBUGR.

Během tábora máme k dispozici 40 podsadových stanů, tee-pee, jídelní hangár 12 x 6 metrů, kuchyňský hangár 6 x 6 metrů, polní kuchyň, umývárny a polní sprchu, hospodářské stany, latriny.

Pitnou vodu dovážíme denně ze Břehů a užitkovou vodu bereme z vlastního vrtu.

Koupání je cca 10 minut chůze v Mělických písnících. 300 metrů od tábořiště teče Opatovický kanál, který využíváme k jízdě na kánoích.

Louku nabízíme i jiným oddílům pro další běh tábora. V případě zájmu se obracejte na vedoucího střediska.